Wszystkie części GTA

Wszystkie części gta:

Grand Theft Auto (1997)
Grand Theft Auto: London, 1969 (1999) – dodatek do Grand Theft Auto
Grand Theft Auto: London, 1961 (1999) – dodatek do Grand Theft Auto: London, 1969
Grand Theft Auto II (1999)
Grand Theft Auto III (2001 – PlayStation 2, 2002 – PC)
Grand Theft Auto: Vice City (2002 – PlayStation 2, 2003 – PC)
Grand Theft Auto: San Andreas (2004 – PlayStation 2, 2005 – PC)
Grand Theft Auto Advance (2004 – gameboy advance)
Grand Theft Auto: Liberty City Stories (2005 – PlayStation Portable, 2006 – PlayStation 2)
Grand Theft Auto: Vice City Stories (2006 – PlayStation Portable, PlayStation 2)
Grand Theft Auto IV (2008 – Xbox 360, PlayStation 3, PC)
Grand Theft Auto IV: The Lost And Damned (2009 – Xbox 360, PC)
Grand Theft Auto: Chinatown Wars – (2009 – Nintendo DS, PlayStation Portable, iPhone)
Grand Theft Auto: The Ballad of Gay Tony[1] (2009 – Xbox 360, PC)
Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City (2009 – Xbox 360, 2010 – PC, PS3)

Seria Grand Theft Auto zyskała opinię gier brutalnych, niepoprawnych, dających zły przykład, budzących agresję i najbardziej grywalnych. Sama nazwa (w wolnym tłumaczeniu: kradzież samochodu, mianem Grand Theft Auto amerykańska policja potocznie określa nadzwyczaj zuchwałą kradzież pojazdu) wskazuje na gatunek gry.
Pierwsze dwie części tej serii wraz z dodatkami London można za darmo i legalnie pobrać z Internetu ze strony producenta gry.

Fabuła poszczególnych gier z serii nie jest zbyt skomplikowana. Wcielamy się w postać rzezimieszka, który wykonuje zadania od swoich zleceniodawców. Zleceniodawców w każdej części jest kilku, każdy ma inny charakter i osobowość, więc zadania od nich są bardzo zróżnicowane, choć przeważnie polegają na zlikwidowaniu kogoś: szefa wrogiego gangu czy kogoś, kto podpadł naszemu zleceniodawcy. Czasem musimy posunąć się nawet do zamordowania kogoś, kogo uznawaliśmy za przyjaciela.

Dodatkowo do dyspozycji mamy kilkadziesiąt samochodów, motory (ścigacze, crossy, choppery), łódki, a nawet samoloty i helikoptery. Wszystkie one wzorowane na istniejących naprawdę markach, więc możemy zasiąść za kierownicą takich pojazdów, jak np. Porsche, BMW, Ferrari, Mercedes, Lamborghini, Harley Davidson, czy nawet za sterami legendarnego śmigłowca Apache.

Gry z serii ukazują się na wiele rodzajów platform, głównie na PC, PlayStation, PlayStation 2 i Xbox’a. Dwie pierwsze części serii ukazały się na PC i PlayStation, trójwymiarowe części serii(GTA 3 wzwyż) są najpierw wydawane na PlayStation 2, a dopiero potem konwertowane na PC i Xboxa (Wyjątkiem jest dziewiąta część – GTA IV, która jak dotąd ukazała się równocześnie na PlayStation 3 oraz Xbox 360, dopiero później została skonwertowana na PC). Pojawiło się także Grand Theft Auto Advance, przeznaczone dla posiadaczy GameBoy’ów w wersji Advance, ale nawet posiadacze GameBoy’a Color mogą grać w tą grę. W listopadzie 2005 r. ukazała się także wersja dla nowej konsoli PlayStation Portable, zatytułowana Grand Theft Auto: Liberty City Stories a w 2006 Grand Theft Auto: Vice City Stories. Grand Theft Auto: Chinatown Wars ukazało się 17 marca 2009 r. na konsolę NDS,w styczniu wydano port gry na platformę Apple iPhone oraz na PSP .

Podstawową cechą gier jest to, że wersje konsolowe pojawiają się przed tymi wydanymi na PC (na ogół jest to kilka miesięcy oczekiwania).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: